آخرین بروزرسانی : 1390/04/24
ورود به سايت
 
 

دومين همايش بين المللي حوادث رانندگي و جاده اي برگزار شد
ثبت شده در تاريخ 12/09/1388
 

دومين همايش بين المللي حوادث رانندگي و جاده اي با هدف ارايه راهكارهاي مناسب براي كاهش تصادفات و افزايش ايمني سفرهاي جاده اي در تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي ، مهندس شهرام آدم نژاد معاون حمل ونقل اين سازمان در اين همايش كه با همكاري پژوهشكده حمل ونقل وزارت راه و ترابري و دانشگاه تهران و ساير دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد، توسعه و رشد همه جانبه در زيرساخت هاي موجود در بخش هاي مختلف حمل ونقل كشور را مورد تاكيد قرار داد و ايجاد و برقراري ايمني در اين حوزه را ضروري دانست .
وي افزود : سالانه 700 ميليون نفرسفر در جاده هاي بين شهري كشور تردد مي كنندكه از اين ميزان 480 ميليون نفر توسط وسايط نقليه عمومي جابه جامي شوند ، بنابراين مديريت تقاضا در بخش حمل ونقل از جايگاه ويژه اي برخوردار است و سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي با نگاه ملي و عملي در حال برنامه ريزي كلان براي تحقق اين امر است .
آدم نژاد درخصوص اقدامات سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي در جهت افزايش ايمني حمل ونقل اين بخش خاطرنشان كرد : تلاش براي حرفه اي شناخته شدن شغل رانندگي ، آموزش رانندگان و آشنايي آنان با قوانين،صدوركارت هوشمند رانندگان و ناوگان،نظارت بر فعاليت هاي بين شهري ، كنترل هوشمند شبكه جاده اي و حمل ونقل و تشديد نظارت و كنترل از جمله اقدامات اين سازمان در اين زمينه است .
دكتر محمود عامري رييس پژوهشكده حمل ونقل و دبيرعلمي همايش نيز اظهار داشت : برابر آخرين يافته ها 85 درصد سوانح رانندگي در دنيا مختص كشورهاي كم درآمد است و 96 درصد كودكان كشته شده در اين سوانح نيز مربوط به همين كشورها است .
وي افزود: نيمي از كشته شدگان سوانح رانندگي بين 15 تا 44 سال سن دارند وشامل گروه هاي فعال و سرپرست خانوار هستند.
عامري عامل 65 درصد تصادفات را عامل انساني عنوان كرد و اظهار داشت : در سال 83 هزينه تصادفات فوتي 17 ميليارد ريال بوده است و اين رقم در سال جاري به 50 ميليارد ريال رسيده است .
وي هزينه هر تصادف منجر به جرح را 450 ميليون ريال و هزينه هر تصادف خسارتي را 20 ميليون ريال ذكر كردو گفت : اين ارقام صرفاً خسارت سخت افزاري بوده و هزينه هاي معنوي كه قابل اندازه گيري نمي باشد، لحاظ نشده است .
رييس پژوهشكده حمل ونقل با اشاره به اين كه نرخ رشد تصادفات رانندگي طي دهه 60 و 70 حدود 10 درصد بوده و روند صعودي داشته است ، گفت : از سال 85 تاكنون ميزان تلفات رانندگي روند كاهشي داشته است به طوري كه تعداد تلفات سوانح رانندگي در سال گذشته نسبت به سال 85 بيش از 18 درصد كاهش داشته است .
سرهنگ عليرضا اسماعيلي رييس پليس راه ناجا و از اعضاي ستاد عالي اين همايش نيز اظهار داشت : بيش از آن كه مردم پليس را ببينند ، پليس بايد مردم را مشاهده كند و بر نوع رانندگي و رفتارهاي آنان در هنگام رانندگي نظارت داشته باشد.
وي با اشاره به اين كه صدور گواهينامه در ايران به سهولت انجام مي شود ،ضرورت حساسيت فرهنگي در خصوص تخلفات رانندگي را يادآور شد.
رييس پليس راه ناجا ايجاد تسهيلات مهندسي براي سهولت عبور و مرور در خيابان ها و معابر عمومي و احداث پله برقي هاي ويژه عابران پياده را به منظور افزايش ايمني عابران پياده موثر برشمرد.
دكتر محمود كمره اي رييس پرديس دانشكده هاي فني دانشگاه تهران نيز حمايت مسئولان كشور ، مشاركت نهادهاي مربوطه ، مديريت ، به اشتراك گذاشتن اطلاعات ، قانونگذاري و سرمايه گذاري وحمايت اجتماعي را از عوامل موثر در جهت افزايش ايمني سفرهاي جاده اي و كاهش تلفات ناشي از حوادث رانندگي ذكر كرد.
برمبناي اين گزارش برتين ميلتون نماينده بانك جهاني و مشاور سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي در اين همايش خاطرنشان كرد: پروژه ايمني راه هاي كشور در هشت استان كشور به صورت آزمايشي در حال انجام است و شامل 18 بخش است كه به صورت عملياتي به نتيجه لازم كه همان كاهش تصادفات و افزايش ايمني است ، دست مي يابد.
اين گزارش حاكي است نمايندگان شركت ايران خودرو ، هلال احمر و رييس ستاد ديه كشور نيز به ارايه ديدگاه هاي خود در زمينه نقش انسان در بروز حوادث رانندگي و جاده اي پرداختند.
گفتني است دومين همايش بين المللي حوادث رانندگي و جاده اي از سوم آذر آغاز شده و تا پنجم آذر دردانشكده فني دانشگاه تهران با نشست هاي تخصصي و ارائه مقالات برتر و كارگاه هاي آموزشي و نمايشگاه جانبي ادامه دارد
.

 
 
   
   
شناسه کاربری
  نـــام
  پست الکترونیکی
1399/07/01 تاریخ ارسال
  متن پیام
     
بازگشت
 
برای مشاهده لیست کامل نمایندگیها کلیک فرمائید.


Gostaresh Shahed
سیستم صدور بارنامه تحت وب

شرکت حمل و نقل گسترش شاهد نسبت به صدور بارنامه تحت سیستم وب در کلیه شعب و نمایندگی های خود اقدام نموده است .

برای رهگیری وضعیت کالاهای خود به این بخش مراجعه فرمائید .


برای مشاهده  تعرفه های  حمل و نقل کلیک فرمائید.


تعرفه های

اهواز تا     کیلومتر  

   
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوش افزای شفق می باشد
Skip Navigation Links