آخرین بروزرسانی : 1390/04/24
ورود به سايت
 
 

تجهیز راههای اردبیل به سیستم هوشمند تصویری
ثبت شده در تاريخ 17/09/1388
 

راههاي استان اردبيل با ايجاد شعبه اي از مركز مديريت راه هاي كشور در اداره كل حمل ونقل و پايانه ها و اداره كل راه و ترابري استان به سيستم هوشمند نظارت تصويري مجهز مي شوند.
به گزارش موج، علي رحمتي مديركل حمل ونقل و پايانه هاي استان اردبيل ضمن بيان اين مطلب، اعتبار تخصيص يافته براي راه اندازي اين سيستم را پنج ميليارد و 410 ميليون ريال ذكر كرد و اظهار داشت: 20 درصد از اين دوربين ها تا سه ماه ديگر آماده بهره برداري مي شوند و تا دو سال آينده كل سيستم هوشمند نظارت تصويري استان به بهره برداري كامل مي رسد.
وي در خصوص موقعيت نصب اين دوربين ها گفت: در مكانيابي اين دوربين‏ها سعي شده است نقاطي كه داراي بيشترين امكان برف گيري و يخبندان و مسدود شدن است و شرايط آب و هوايي متغيرتري دارند مانند گردنه ها و مناطق كوهستاني و همچنين نقاط پرتردد، سه راهي ها و نقاط پرحادثه كه داراي مشكلات ترافيكي و ايمني هستند زيرپوشش اين سيستم قرار گيرند.
وي افزود: اطلاعات اين سيستم در مرحله اول به مركز مديريت راه‏هاي استان كه در ساختمان اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان مستقر است، ارسال مي شود و كارشناسان با تحليل اطلاعات و تصاوير دريافتي، مديريت حمل ونقل استان را در برنامه ريزي و تصميم گيري هاي لازم براي ارتقاي سطح ايمني و كيفيت خدمات رساني به رانندگان كمك مي كنند.
رحمتي با اشاره به اين كه تاكنون راههاي پنج استان كشور به سيستم هاي نظارت تصويري مجهز شده اند، افزود: سيستمي كه براي راههاي اين استان در نظر گرفته شده است نسل جديدي از سيستم هاي هوشمند نظارت تصويري است كه براي نخستين بار در سطح كشور اجرا مي شود.
به گفته وي، نسل جديد سيستم هوشمند نظارت تصويري علاوه بر اين كه از تردد وسايل نقليه در جاده تصويربرداري مي كند، قابليت دارد ميزان حجم ترافيك عبوري، سرعت ميانگين جريان عبوري، اخطار كندي حركت، تشخيص صف، تشخيص وجود اشياي با ابعاد بزرگتر از نيم متر در سطح جاده، تشخيص حركت در خلاف جهت، تشخيص حضور عابر، تشخيص دماي پيراموني و تشخيص وقوع بارش را براي مركز مديريت راه‏هاي استان ارسال كند.
وي همچنين اظهار داشت: با ايجاد شعبه ديگري از مركز مديريت راه‏هاي كشور در اداره كل راه و ترابري استان، اطلاعات دريافتي در اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي استان عيناً براي اداره كل راه و ترابري استان ارسال مي شود تا همكاران در آن بخش نيز از اطلاعات موجود در عمليات راهداري استفاده كنند.

 
 
   
   
شناسه کاربری
  نـــام
  پست الکترونیکی
1399/07/01 تاریخ ارسال
  متن پیام
     
بازگشت
 
برای مشاهده لیست کامل نمایندگیها کلیک فرمائید.


Gostaresh Shahed
سیستم صدور بارنامه تحت وب

شرکت حمل و نقل گسترش شاهد نسبت به صدور بارنامه تحت سیستم وب در کلیه شعب و نمایندگی های خود اقدام نموده است .

برای رهگیری وضعیت کالاهای خود به این بخش مراجعه فرمائید .


برای مشاهده  تعرفه های  حمل و نقل کلیک فرمائید.


تعرفه های

اهواز تا     کیلومتر  

   
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوش افزای شفق می باشد
Skip Navigation Links