آخرین بروزرسانی : 1390/04/24
ورود به سايت
 
 

راهداری زمستانی از 12 آذر آغاز شد
ثبت شده در تاريخ 17/09/1388
 

راهداري زمستاني به منظور فراهم كردن شرايط سفري ايمن و روان براي مسافران سفرهاي بين شهري در طول جاده ها با حضور دستگاه هاي ذي ربط از 12 آذرماه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي دكتر شهريار افندي زاده معاون وزيرو رييس اين سازمان با حضور در برنامه گفت وگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما رئوس برنامه هاي اين سازمان در اجراي طرح راهداري زمستاني را تشريح كردوگفت : در سال جاري با هماهنگي انجام شده با سازمان هواشناسي ، هماهنگي هاي لازم در زمينه اجراي اين طرح از مهرماه آغاز شده است كه در اين زمينه برگزاري جلسات تعاملي با سازمانها و نهادهاي ذي ربط در حمل و نقل جاده اي ،از جمله پليس راه، اورژانس، هلال احمر برگزاري همايش هايي با حضور مديران كل راه و ترابري استانها از جمله اقدامات هماهنگي مي باشد.
وي همچنين به استقرار 1100 اكيپ راهداري در طول محورهاي اصلي و فرعي اشاره كرد و افزود: با هماهنگي هاي انجام شده با سازمان هواشناسي ، درسال جاري گردنه ها به دستگاه هاي هواشناسي مجهز مي شوند كه از اين طريق ، اطلاعات مربوط به وضعيت هوا ، ميزان رطوبت ، يخ زدگي و نظاير آن به مركز مخابره مي شود و ما را در امدادرساني به اين گردنه ها ياري مي كند.
معاون وزير راه و ترابري همچنين به استقرار 100 راهدارخانه سيار در طول محورهاي مواصلاتيعلاوه بر 470 راهدارخانه ثابت و 100 راهدارخانه سيار موجود در سال جاري به منظورافزايش سرعت امدادرساني جاده اي در زمستان اشاره كرد و اظهار داشت : در زمستان امسال علاوه بر تجهيز 7 هزار ماشين آلات راهداري متعلق به سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي ، ماشين آلات راهداري در اختيار پيمانكاران وزارت راه و ترابري نيز بهنگام ضرورت بسيج مي شوند اين در حالي است كه با هماهنگي انجام شده با وزارت كشور ماشين آلات مربوط به استانداريها و شهرداريها نيز در اجراي طرح زمستاني امسالنيز در صورت لزوم به كار گرفته مي شود.
وي با تاكيد بر اجراي سه مرحله در انجام راهداري زمستاني شامل مرحله قبل از بارش برف، حين بارش باران و برف و بعد از نزولات گفت : تلاش نيروهاي راهداري در اين است كه از تجمع ميزان برف در طول محورها جلوگيري شود به طوريكه بازبودن مسير اولويت اصلي راهداري محسوب مي شود.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي همچنين افزود: با توجه به مصوبه جلسه تعاملي برگزار شده بين سازمانها و نهادهاي ذي ربط ، امسال اطلاع رساني مسدود شدن مسيرها فقط با همكاري سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي و پليس راه انجام خواهد شد.
وي تأكيد كرد : با نصب 100 دستگاه تابلوي پيام متغير VMS در طول جاده ها مبناي كار برپايه اطلاع رساني به مردم درخصوص وضعيت جاده ها است تا از اين طريق تقاضاي سفر در روزهاي برفي در جاده ها كاهش يابد.
دكتر افندي زاده همچنين از تجهيز مركز اطلاعات راهها در ستاد مركزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و همچنين افزايش ميزان دوربين هاي متعلق به اين مركز در جاده ها خبرداد و افزود: در حال حاضر اين مركز در چند استان كشور راه اندازي شده كه پيش بيني مي شود تا پايان سال 1389 كليه استانها مجهز به مركز اطلاعات راهها شوند.
معاون وزير راه وترابري به لزوم همكاري و تعامل تنگاتنگ سازمان و نهاد ذي ربط در اجراي طرح راهداري زمستاني تأكيد كرد و اظهار اميدواري كرد امسال نيز همچون سال گذشته اين عمليات به موقع و سريع انجام شود.
گفتني است دكتر افندي زاده دراولين ساعات مراجعت از سفر معنوي زيارت خانه خدا به جا آوردن اعمال حج و بازگشت به ميهن عزيز اسلامي در برنامه خبري ياد شده حضور يافت و به لحاظ اهميت راهداري زمستاني و آغاز زودهنگام عمليات راهداري زمستاني در جاده ها ، اهداف و برنامه ها وتمهيدات انديشيده شده سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي را براي ميليونها بيننده خبري شبكه دوم سيما تشريح كرد.

 
 
   
   
شناسه کاربری
  نـــام
  پست الکترونیکی
1399/07/01 تاریخ ارسال
  متن پیام
     
بازگشت
 
برای مشاهده لیست کامل نمایندگیها کلیک فرمائید.


Gostaresh Shahed
سیستم صدور بارنامه تحت وب

شرکت حمل و نقل گسترش شاهد نسبت به صدور بارنامه تحت سیستم وب در کلیه شعب و نمایندگی های خود اقدام نموده است .

برای رهگیری وضعیت کالاهای خود به این بخش مراجعه فرمائید .


برای مشاهده  تعرفه های  حمل و نقل کلیک فرمائید.


تعرفه های

اهواز تا     کیلومتر  

   
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوش افزای شفق می باشد
Skip Navigation Links